Kdo jsme

Jsme malá rodinná firma a od roku 2014 dovážíme do České republiky ovesné sušenky vysoké kvality, které jsou přirozeně bezlepkové, bez konzervantu, umělých barviv a sladidel.

Naše produkty jsou výjimečné tím, že při zpracování jejich základních surovin a následné výrobě nedochází ke kontaminaci lepkem a proto jsou bezpečné i pro celiaky (více).

Vznik a vývoj naší firmy

Jmenuji se Jana Hromádková a já, moje maminka i babička jsme celiaci. Po střední škole jsem odcestovala do Velké Británie, kde mi také po dlouholetých potížích byla v 26 letech  diagnostikována celiakie. Následně se moje maminka i babička nechaly otestovat, načež také zjistily odkud plynuly jejich nesčetné zdratvotní problémy, od věčné bolesti břicha, chronické únavy až po žlučníkové kameny.

Jelikož jsem nadále setrvávala ve Velké Británii, začala jsem pátrat po tamní nabídce bezlepkového zboží. Dostupnost těchto výrobků je v Anglii bohatá, avšak nejvíc jsem si oblíbila sortiment společnosti  Doves Farm.  Nejen že se mi líbí způsob jejich výrobního procesu, ale všechny jejich výrobky jsou i velmi chutné a kvalitní. Nabídka firmy Doves Farm  je široká, z nichž mým absolutním favoritem jsou Bezlepkové směsi – Samokypřící Směs, Směs Bílá a Rýžová mouka bez lepku.

Lze z nich upéct  téměř cokoliv, takže ať už se slaví Vánoce, Velikonoce, pečeme dorty k narozeninám, nebo mě jen honí mlsná, nepřipadám si o nic ochuzená.

Po několika letech se vracím domů, a tak jsme vlastně přišli na myšlenku dovážet tyto výrobky do České Republiky a obohatit o ně i náš trh.

Na podzim roku 2011 jsme kontaktovali výrobce Doves Farm, který byl velmi vstřícný a měl velký zájem o spolupráci s Českou Republikou. Výrobky jsou nyní úspěšně zavedeny v Kauflandu. Věřím, že pokud se rozhednete je vyzkoušet, tak Vás nezklamou.

Nyní (červen 2014) se nám podařilo navázat spolupráci se skotským výrobcem proslulých Ovesných sušenek bez lepku značky Nairns. Od července 2014 jsou k dostání v síti Kaufland, u nás v Eshopu a postupně ve vybraných prodejnách zdravé výživy. V záložce Oves Nairns naleznete bližší informace o výrobcích i bezlepkovém ovsu.

 

O firmě Nairns

Firma Nairns pochází ze Skotska. Sortiment Nairns bezlepkových ovesných chlebíčků, ovesného müsli a kaší neobsahuje přidaný cukr a sladké bezlepkové sušenky mají nižší obsah cukru, než jiné bezlepkové sušenky, které jsou na trhu. Firma si zakláda na kvalitě a především bezlepkovosti svých výrobků, k čemuž je zapotřebí i kontrola pěstovaného ovsa a to, zda nebyl kontaminován jinou obilninou. Všechny Nairns bezlepkové výrobky se pečou ve specializovaných  bezlepkových pekárnách a jsou testovány v souladu se standardy schválených organizací Coeliac UK.