Doves Farm

Více o výrobci Doves Farm

Doves Farm

Společnost Doves Farm je rodinným podnikem s více než 60 zaměstnanci a specializuje se na výrobu bio mouky, bezlepkových směsí a jiných bezlepkových výrobků. Většina zaměstnanců stejně jako mnoho surovin pochází z oblasti Wessexu. Doves Farm si zakládá na udržování organických, etických a Fairtrade zemědělských systémech, dále na udržování dobrých vztahů s dodavateli a zákazníky a také na poskytování podpory projektů v rámci místní komunity.

Společnost Doves Farm Foods vynakládá velké úsilí na výrobu produktů vysoké kvality pro ty, pro které je důležitá kvalita a výživová hodnota potravin, které jedí, a také svět, ve kterém žijeme. Doves Farm jsou odborníci v oblasti mletí mouky a pečení a ve svých mlýnech zpracovávají velké množství druhů mouky; bio mouku, bezlepkovou mouku, mouky určené na pečení sladkého pečiva, mouku určenou k výrobě těstovin, cizrnovou, pohankovou, špaldové mouky, sladovou, žitnou a rýžovou mouku. Ve své pekárně připravují sušenky, snídaňové cereálie, slané krekry, rychlekynoucí droždí, flapjacky a cereální tyčinky. Až naše vynikající organické a bezlepkové výrobky vyzkoušíte, pochopíte, proč říkáme, že "od Doves to chutná jinak." 

Doves Farm – kdo jsme a co děláme

Společnost Doves Farm Foods je situována na hranici hrabství Wiltshire a Berkshire a byla založena v roce 1978  Michaelem a Clare Marriage.

Vzhledem k tomu, že je tato společnost stoupencem za bio hnutí, mají schválení od organizace Soil Association (britská mezinárodně uznávaná organizace udělující certifikáty organickým produktům) již od doby jejího založení. Mletí mouky a výroba cereálii představují základ výrobků naší společnosti, které jsou zcela zásadní jak pro pekařský průmysl tak pro domácí pečení.

Doves Farm vyrábí celou řadu speciálních a gurmánských druhů mouky, které  jsou mlety z mnoha druhů obilí a semínek. Naše mouky mají různou chuť a texturu a jedinečný charakter. Řada mouky pro domácí pečení nabízí 21 různých druhů mouky, z nichž některé jsou vhodné pro jedince na bezlepkové nebo bezpšeničné dietě, pro diabetiky a jedince na dalších speciálních dietách. Kromě naší řady mouky na domácí pečení nyní také dodáváme tuto mouku ve velkém.

Velká většina výrobků od Doves Farm je bio, všechny jsou vhodné pro vegetariány, poměrně velké množství i pro vegany a některé typy výrobků jsou vhodné také pro jedince na bezlepkové nebo bezpšeničné dietě a také pro diabetiky. Také jsme přišli s řadou výrobků s označením Fair Trade. Dlouholeté odborné zkušenosti v oblasti potravin založených na cereáliích nám umožnili rozšířit naši řadu výrobků o snídaňové cereálie, sušenky, potřeby k pečení, sladké a slané sušenky, a také sladké pečivo a chleba. Všechny výrobky, které se začaly vyrábět pod značkou Doves Farm mají ve svém základu obilí a cereálie nebo jim podobné suroviny.

Jak společnost rozrostla – Takto šel čas s Doves Farm

 

Mletí

Moderní mlýn, který byl schválen BRC (Britské maloobchodní konsorcium), zahrnuje osm sad mlýnských kamenů, válcový mlýn, čisticí vybavení a zvláštní mlýn určený ke zpracování bezlepkové mouky. Vyrábí se zde více než 50 druhů mouky, které jsou baleny v baleních po 1kg a 1,5 kg určených pro maloobchodníky a v různých typech pytlů určených pro profesionální pekaře a průmyslové užití.

Pečení

Doves Farm pekárna si zakládá na bio výrobě, a pokud je to možné, používá suroviny s označením Fairtrade a nepoužívá hydrogenované tuky ani enzymy. Bezlepkové a bezpšeničné sušenky vyrábíme ve zvláštní pekárně a používáme tradiční metodu vykrajování  a pečeme je na speciálně vyloženém plechu.

Zpracování obilovin

Doves Farm připravuje a zpracovává obiloviny jako je pohanka, rýže, kukuřice, žito, špalda a kamut a vyrábí z nich snídaňové cereálie, sladké pečivo, chleba, těstoviny a celou řadu dalších potravin. Obiloviny jsou složené karbohydráty (škroby), které tvoří významnou součást našeho jídelníčku a není tedy divu, že je všichni jíme tak rádi v mnoha různých formách.